Adam Rad�owski - Informatyka
Systemy operacyjne, dla ktĂłrych firma oferuje oprogramowanie: Linuks, Windows, Mac OS X.

Informacje na temat Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK)


Plik PDF z opisem programu MagAD-JPK

Zebrane i nieraz przetworzone informacje nt.JPK

26.02.2018

MagAD-JPK w wersji 4.2 z obsługą JPK_VAT wersja 3 z dnia 09.02.2018 miał błąd zapisu daty zakupu dla dokumentów zakupu
Jest możliwy do pobrania program MagAD-JPK w wersji 4.2 z dnia 26.02.2018 (posiada skorygowaną sprawę, dot.ww. daty zakupu, a także zauważony błąd techniczny - niezależnie od wyboru zapisania pliku JPK w miejscu A czy B zawsze zapisywał w B). W kwestii możliwości pobrania proszę posiadających licencje na MagAD-JPK o kontakt e-mail. Jeżeli nie uzyskacie Państwo w rozsądnym czasie (do 2 dni) odpowiedzi, proszę o telefon.

10.02.2018

MagAD-JPK w wersji 4.2 z obsługą JPK_VAT wersja 3
Jest możliwy do pobrania program MagAD-JPK w wersji 4.2 z dnia 09.02.2018 (posiada pewne korekty techniczne w stosunku do wetsji 4.1, ale nie ma to wpływu na jakość i zawartośc generowanych JPK). W kwestii możliwości pobrania proszę posiadających licencje na MagAD-JPK o kontakt e-mail. Jeżeli nie uzyskacie Państwo w rozsądnym czasie (do 2 dni) odpowiedzi, proszę o telefon.

04.02.2018

Jednolity Plik Kontrolny JPK_VAT wersja 3 - działa
Program MagAD-JPK został przetestowany za pomocą nowego "Klienta JPK" Ministerstwa Finansów. W nadchodzacym tygodniu udostepnię wersję 4.1 MagAD-JPK, który obsługuje już najnowszy JPK-VAT w wersji 3 (ważny na rok 2018). Firmy, które zakupiły dotychczas licencje, nie muszą wykupowac żadnego upgrade. Sam proces reinstalacji jest prosty i polega na nadpisaniu pliku poprzedniego programu "MagAD-SQL". Trzeba będzie wykonać jeszcze raz inicjację danych. Jeżeli ktos życzy sobie reinstalacji, ponieważ nie ma informatyka (lub z innegj przyczyny), proszę o umówienie się za mną na jakis termin (będzie to usługa płatna - ale tylko za same czynności instalacji - zgodnie z moim cennikiem).

19.01.2018

Jednolity Plik Kontrolny JPK_VAT wersja 3
Otrzymałem odpowiedź od "jpk helpdesk" Ministerstwa Finansów. Cytuję:
--------------------------------
...jeśli chodzi o użycie Aplikacji Klient JPK 2.0 w dniu 1 luty 2018 będzie wydana aktualizacja która umożliwi wczytywanie, walidację i wysyłanie plików w wersji 3. Do tego momentu środowisko produkcyjne nie będzie przyjmowało tych plików oraz aplikacja nie ma tych opcji odblokowanych. W kontekście pytania i uwag dot. błędów w opisie do pliku schemy XSD - błędy w opisie są nam znane. Prawidłowymi danymi są zapisy w pliku XSD opis został zlecony do poprawienia.
--------------------------------
Zamieniając to na ludzki język - definicja JPK_VAT na rok 2018 w "MagAD-JPK" została zaprojektowana poprawnie i w lutym 2018, bo dopiero wtedy Ministerstwo Finansów uruchomi jego obsługę - będzie realna możliwość przetestowania "MagAD-JPK". Pojawi się wtedy nowa wersja "MagAD-JPK" z obsługą JPK_VAT na rok 2018.

10.01.2018

Jednolite Pliki Kontrolne dla wersji 3.6 i 3.5
"Jednolite Pliki Kontrolne" (JPK) dla wersji jw.obsługuje dodatkowy program "MagAD-JPK". Wybrano jednak tę formę, ponieważ ze względu na dynamicznie wprowadzane w MagAD 3.6 zmiany - ta wersja może nie zostać wesją handlową w odpowiednim czasie, choc używana jest już przez wiele podmiotów. Posiadacze innych wersji powinni wykonać więc upgrade programu do wersji 3.5 najpóźniej do terminu, w jakim obowiązani są do składania odpowiednich plików JPK i zakupić program "MagAD-JPK".
Aktualnie istnieje w nim obsługa JPK_VAT w wersji na rok 2017, JPK_FA i JPK_MAG. Wstępnie zaprojektowany jest JPK_VAT w wersji na rok 2018, ale niestety - definicje udostępniane przez MF są błędne, stąd klienci, którzy już posiadają MagAD-JPK będa musieli zakupić jego upgrade po tym, kiedy MF opublikuje poprawne definicje. Wystosowałem 10.01.2018 e-mail do "info.e-deklaracje@mf.gov.pl" z precyzyjnym opisem problemów, które uniemożliwiają prawidłowe stworzenie JPK_VAT w wersji 3 (rok 2018). Jeżeli nie uzyskam odpowiedzi w ciągu 7 dni, przekażę informacje oficjalnym pismem do wskazanej mi na szkoleniu w III Urzędzie Skabowym w Gdańsku jednostki Ministerstwa Finansów. Tak czy owak program "MagAD-JPK" obsługuje już na dzisiejszy dzień JPK_VAT w wersji 3, zgodnie z elektroniczną definicją, ponieważ to z nią musi on być technicznie zgodny. Rozważana jest możliwość wykonania JPK_WB oraz przywrócenia programu KPR, który funkcjonuje z MagAD i wtedy ten program będzie generował JPK_PKPiR - zależy to jednak od potrzeb klientów, które w tej chwili nie są artykułowane w tym zakresie.
Program MagAD-JPK może być już sprzedawany firmom, które nie mają innej możliwości generowania JPK_VAT (JPK_VAT powinien być generowany przez oprogramowanie księgowe dla wszystkich operacji z rejestru VAT) lub też muszą generowac JPK_FA lub JPK_MAG.